Agenția Națională Antidrog

Spread the love

Miercuri, 30.01.2019, Agenția Națională Antidrog prin Centrul de Prevenire, Evaluare și Consiliere Antidrog Bacău în parteneriat cu Liceul ”Vasile Conta” a organizat În cadrul proiectului FRED goes Net activitatea de informare-educare-conștientizare privind pericolele la riscurile la care se expun elevii în cazul experimentării consumului de alcool, tutun și droguri; informarea cu privire la efectele consumului de substanțe psihoactive; prevenirea și diminuarea comportamentelor indezirabile în rândul adolescenților, precum și rolul Agenției Naționale Antidrog și al CPECA Bacău în prevenirea consumului de alcool, tutun și droguri, evaluarea consumatorilor și consilierea acestora și a aparținătorilor.
La acțiune au participat elevii claselor a VIII-a B, a IX-a B și a X-a B alături de diriginții lor.