Let`s ICT 2017

Spread the love

Proiectul Let`s ICT! (Let`s Improve Our Creative Teaching) îşi propune să determine o schimbare evidentă şi graduală în practica didactică din Liceul `Vasile Conta` în vederea modernizării educației și centrării acesteia pe formarea de competenţe europene la elevii noştri prin promovarea gândirii critice şi a învățării conștiente. Proiectul îşi propune să determine o implicare în actul didactic a noilor tehnologii, a noilor metode active precum şi a noilor strategii de educaţie conform cărora competențele elevilor pot fi formate si cu ajutorul instrumentelor e-learning. Proiectul pune de acord disponibilitatea profesorilor noştri de a se forma cu nevoile lor de formare profesională şi personală şi cu nevoile liceului nostru, astfel încât participarea angajaţilor la asemenea cursuri să aibă cel mai ridicat impact.

Rezultate

Antreprenoriat și Leadership – curs din modulul online de orientare și consiliere în carieră

Consiliere și orientare în cariera profesională – curs din modulul online de orientare și consiliere în carieră